Polska vs Kolumbia - słabe strony w szeregach Kolumbii

Zapowiedź meczu Polska - Kolumbia. Jakie są słabe strony Kolumbii?

2018-06-20 16:58

Polska   Kolumbia   zapowiedź meczuTylko kilka dni dzieli nas od spotkania Polska - Kolumbia na Mistrzostwach Świata w Rosji. Faworytami są rywale z Ameryki Południowej. Nie tylko na papierze, ponieważ Los Cafeteros mają naprawdę bardzo mocną drużynę. Nic więc dziwnego, że nawet najwięksi sympatycy kadry Adama Nawałki mają mieszane odczucia przed tym niedzielnym spotkaniem. Plantatorzy Kawy na poprzednim Mundialu zrobili naprawdę dobry wynik. O korzystny rezultat mają zamiar postarać się także w Rosji. Nikogo nie trzeba przekonywać, że ich mocną stroną jest ofensywa. Jakie są natomiast słabe punkty Kolumbii?

David Ospina słabym punktem KolumbiiPodstawowym bramkarzem Los Cafeteros na turnieju będzie najprawdopodobniej David Ospina. Piłkarz na co dzień występuje w Arsenalu. „Występuje” to jednak słowo zdecydowanie na wyrost. Warto bowiem zaznaczyć, że - bazując na danych z portalu transfermarkt.pl - Kolumbijczyk w poprzednim sezonie zagrał tylko w 5 spotkaniach ligowych. Ponadto ma na swoim koncie jeden występ w Puchar Anglii, 5 w Pucharze Ligi Angielskiej, a także 10 gier w Lidze Europy. Łącznie David Ospina zagrał zatem 21 spotkań. W tych meczach stracił 20 goli, a tylko 9 razy zachował czyste konto. Na placu gry spędził w sumie 1820 minut. Nie są to powalające na kolana statystyki. Wydaje się, że bramkarz może być zatem jednym ze słabszych punktów, ponieważ jego występy są dalekie od regularnych. Na tej pozycji jest to zaś szczególnie ważne…

Gdzie dalej szukać słabych punktów? Niestety, nie ma ich zbyt wiele. Wydaje się, że za piętę Achillesa może w pewnym stopniu uchodzić także linia defensywy. Na środku obrony prawdopodobnie zagrają Yerry Mina i Davinson Sanchez. Ci piłkarze nie są zbyt doświadczeni. Ponadto defensor Blaugrany rozegrał tylko 6 spotkań w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych - biorąc pod uwagę minionym sezon. To jednak nie wszystko. Na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Rosji kontuzji doznał podstawowy lewy obrońca, czyli Frank Fabra. Nic więc dziwnego, że podopieczni Adama Nawałki będą starali się wykorzystać te wszystkie czynniki. Czy im się to uda?

Kłopot jest taki, że my mamy jeszcze większe problemy… To wszystko powoduje, że faworytami niedzielnego meczu Polska - Kolumbia są niestety rywale z Ameryki Południowej. Taką samą opinię podzielają eksperci portalu Betsite.pl, którzy typowali mecz Polska - Kolumbia, niestety i tutaj nie mamy dobrych wieści. Przewidywany bowiem wynik to 2-1 na korzyść Kolumbii. Chyba nikt nie chciałby, aby to spotkanie zakończyło się takim wynikiem.